Skip to content

Bulharsko

Jsou spousty turistů, kteří nechtějí za svou letní dovolenou utratit všechny naspořené peníze a stále hledají levnou a přitom slušnou prázdninovou destinaci, kde by si mohli užít léto u moře se vším, co k tomu patří, a přitom nezaplatit žádné horentní sumy. Pak právě pro ně jsou ideálním místem k prožití příjemné letní dovolené u moře Bulharsko jeho černomořská letoviska.

bulharsko-panorama

Na černomořském pobřeží Bulharska čeká na turisty, kteří se rozhodnou strávit letní dovolenou právě v této jihoevropské zemi, celá řada známých a populárních přímořských letovisek. Jejich nabídka je skutečně pestrá a sahá od nejlevnějších a skromných vesniček až po vyhlášená a hojně navštěvovaná turistická centra, která svým hostům poskytují vysoký standard služeb, plně srovnatelný se službami, poskytovanými letovisky v západní Evropě.

Bulharsko, coby tradiční turistická destinace, ve které se letní dovolená u moře nese v duchu dlouhých písečných pláží a horkého slunce, má pro své návštěvníky přichystané velké množství ubytovacích kapacit všech cenových kategorií. Pobřeží podél Černého moře může odpočinkuchtivým jedincům a rodinám nabídnout moderní hotely a rozsáhlé luxusní hotelové komplexy, stejně tak jako malé a útulné rodinné penziony či levné a jednoduše zařízené apartmány nebo kempy.

bulharsko-plaz

Další nespornou výhodou, kterou má Bulharsko ve vztahu k českým turistům, kteří se rozhodli prožít svou letní dovolenou právě v této balkánské zemi, přichystanou, jsou ceny zboží a služeb. Obecně bývají nákupy v Bulharsku levnější než v České republice a pobyt na pobřeží tudíž získává další zajímavý bonus v podobě možnosti nakoupit potraviny či jít se pobavit do některého ze zábavních podniků za menší částky než doma.

Bulharsko a jeho Černé moře je ideálním místem k prožití příjemné dovolené rodin s malými dětmi. Vody v Bulharsku jsou čisté, příjemně teplé a nečekají zde žádné záludné nástrahy popřípadě jiná nebezpečí. I počasí je na černomořském pobřeží víceméně stálé a sluníčka si tu může každý užít kolik jen chce. Pláže podél bulharského černomořského břehu mají vesměs písčitý povrch a až na malé výjimky vždy dostatečně široké. Čistota pláží má v Bulharsku vysokou prioritu a o pláže se každý den stará armáda uklízečů.

bulharsko-utesy

I když by to málokdo řekl, i Bulharsko má svá místa vhodná ke šnorchlování nebo potápění. Jedním příkladem za všechny může být třeba Lozenec, který je známý svým bohatým podmořským životem a velmi čistou vodou, ideální k prozkoumávání světa pod hladinou.

Koupání a opalování se na vyhřátých černomořských plážích však nejsou jedinou prázdninovou činností, kvůli které přilétají nebo přijíždějí do Bulharska na dovolenou tisíce turistů z celé Evropy. Hlavně velká a známá letoviska patří k vyhlášeným svým nočním životem a zábavou končící až nad ránem. Kdo se chce o dovolené pobavit a zároveň nechce za zábavu utratit mnoho peněz, pro toho je Bulharsko a dovolená strávená v některém z jeho letovisek jako stvořená.

bulharsko-pobrezi

A ani akční jedinci, kteří berou několikadenní pobyt u moře jako utrpení, se cesty do Bulharska nemusejí v žádném případě obávat. Celá země je od mořské hladiny směrem do vnitrozemí pokryta zelení a hustými borovými lesy. Hned u pobřeží se tyčí velkolepé hory, které s mořem tvoří zajímavý a zároveň velmi malebný kontrast. K parádnímu horskému výšlapu nebo k vysokohorské tůře je to od Černého moře skutečně jen kousek a rozhodně není žádný problém zkombinovat lenošení na pláži s aktivním odpočinkem v bulharských horách.

Bulharsko je zkrátka zemí, která má každému turistovi, jenž se tady rozhodne strávit dovolenou, co nabídnou a vždy má nachystáno něco jedinečného a nezapomenutelného.